strona główna » serwis » O nas

O nas

Profesjonalnie zajmujemy się montażem, naprawą zawieszeń pneumatycznych dedykowanych do konkretnych modeli pojazdów dostawczych, kempingowych, pojazdów terenowych, pojazdów specjalnego przeznaczenia (karetki, lawety …)

Firma ELCAMP specjalizuje się w specyfikacji pełnych, jak i dodatkowych zawieszeń pneumatycznych do pojazdów campingowych, ale również dostawczych i specjalnych (busy, lawety, karetki pogotowia, samochody campingowe i inne). Mamy możliwość precyzyjnego, zindywidualizowanego doboru zawieszenia do potrzeb i możliwości klienta, oraz warunków samochodu. Nie ma mowy o uniwersalizmie, który tylko z pozoru jest zaletą. Dostosowanie do jasno określonych, sprecyzowanych potrzeb pozwala odpowiadać na nie z największą dokładnością i precyzją.
Współpracujemy z wiodącymi producentami zawieszeń pneumatycznych w Europie: Goldschmitt, Drive Rite, VB i dysponujemy szerokim asortymentem rozwiązań do podwozi wszystkich najpopularniejszych marek.

 
Systemy zawieszeń pneumatycznych szczególnie polecane są do pojazdów, które przez większość czasu eksploatowane są z dużym obciążeniem. Poprawia bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Dzięki ich zastosowaniu samochód będzie prowadził się stabilnie i będzie miał mniejszą skłonność do „kołysania się” przy wykonywaniu gwałtownych manewrów. Pełne zawieszenia pneumatyczne dają możliwość (oczywiście w ograniczonym zakresie) wypoziomowania pojazdu. Automatyczna, intuicyjna obsługa gwarantuje wygodne użytkowanie. Zawieszenie pneumatyczne pozwala chronić podstawowe zawieszenie pojazdu.


Montując dodatkowe zawieszenie pneumatyczne w swoim samochodzie zyskujesz:
- optymalizację pracy zawieszenia
- zwiększenie bezpieczeństwa
- zwiększenie komfortu
- ochronę zawieszenia podstawowego
- ochronę ładunku i pasażerów
- oszczędność na naprawach
- okresowe zwiększanie prześwitu pojazdu
- wypoziomowanie pojazdu przy nierównomiernie rozłożonym ładunku (wersja dwuobwodowa)
- możliwość ustawiania twardości zawieszenia przy zmieniającej się nawierzchni drogi (wersja z kompresorem)